תפריט נגישות

מפקח ערן סובלמן ז"ל

ערן סובלמן
בן 26 בנפלו
בן יוליה (יופי) ויגאל
נולד בפתח תקוה
בו' באדר תשכ"ו, 26/2/1966
התגייס ב-נובמבר 1988
שרת במשטרת ישראל
יחידה: ימ"מ מג"ב
נפל בפעילות מבצעית
בכ"א באייר תשנ"ב, 24/5/1992
מקום נפילה: עזה והסביבה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: פתח תקוה - סגולה
בעל עיטור האומץ משטרה
בעל עיטור האומץ משטרה

קורות חיים

ערן סובלמן הי"ד, בן יוליה (יופי) ויגאל, נולד בפתח תקווה ביום ו' באדר תשכ"ו (26.2.1966), אח בכור ליניב. למד בביה"ס היסודי "שיפר" ובחטיבת הביניים והתיכון על שם "אחד-העם" שם קיבל גם תעודת בגרות. היה ספורטאי למופת, שיחק כדורגל ב"מכבי" פתח תקווה וב"הכח" רמת גן. אהב טיולי טבע, בעלי חיים ובמיוחד סוסים. היה מדריך רכיבה על סוסים בחוות החוף הירוק.

עירן היה אדם בנוי לתפארת ועירני, הממזג בקרבו קשיחות עם טוב לב. המילה "אחרי" היתה הקו המנחה בחיי יום יום, בצבא ובימ"מ. התבלט בדאגתו למשפחתו ולחברתו ואהב לסייע לאנשים נזקקים.

עירן התגייס לצה"ל ביום 14.8.1984 ושירת בחטיבת "גולני" כלוחם בחטיבה. לאחר מכן נשלח לקורס מפקדי כיתות (קורס מ"כים) ולאחריו לקורס קצינים, שסיים בהצלחה. סיים את שירותו בדרגת סגן בחטיבת "גולני".

בנובמבר 1988 התנדב עירן לימ"מ של מג"ב. את קורס היחידה עבר בהצלחה, ובסיומו שובץ למחלקה 1, שבה בלט ברצונו ובנכונותו לעבודה קשה, ובקלות השתלב והתאקלם ביחידה. בשעותיו הפנויות עסק בספורט ואימונים שונים. אהב לעזור ודאג לכולם. היתה לו חברה, גלית פרנקשטיין.

במהלך אחת הפעילויות בימ"מ שבה השתתף, כמו ברבות אחרות, נתקל כח של היחידה בחוליה חמושה בת 5 מחבלים, והם חוסלו. עירן קיבל על כך את עיטור האומץ.

עירן נפל בקרב נגד מחבלים בעזה ביום כ"א באייר תשנ"ב (24.5.1992), בעת שפרץ בראש כח לוחמים לדירת מחבלים בעזה, זיהה את החוליה, ותוך כדי הסתערות עליה נפגע בראשו ונהרג מייד.

הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בפתח תקווה.

בן 26 בנופלו.

עירן קיבל שני עיטורי אומץ: ב- 4 בספטמבר 90' וב- 22 בדצמבר 92'.

פעולות הנצחה לזכרו: ספר, אנדרטת ימ"מ, עירון, בא"ר (בית ספר הארצי בשפרעם).

"יהי זכרו ברוך לעד".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה