תפריט נגישות

סרן משה מוישל'ה עיני ז"ל

משה עיני
בן 22 בנפלו
בן נורית ועזרא
נולד בפתח תקוה
בא' באייר תש"מ, 17/4/1980
התגורר בפתח תקוה
התגייס ב-13.1.1999
שרת בחיל הנדסה
יחידה: גדוד להב
נפל בפעילות מבצעית
בח' באדר תשס"ב, 19/2/2002
מקום נפילה: מחסום עין עריק, רמאללה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: פתח תקוה - סגולה
הותיר: הורים, אח - שמוליק ואחות - יעל

קורות חיים

בן נורית ועזרא. נולד ביום א' באייר תש"ם (17.4.1980) בפתח תקווה. מוישל'ה היה בן זקונים להוריו, אח אהוב לשמוליק וליעל. למד בבית הספר היסודי 'ביאליק', בחטיבת הביניים 'עלומים' ובתיכון 'אחד העם' בפתח תקווה, אותו סיים במגמה הריאלית.

אהבת הארץ בערה בעורקיו של מוישל'ה. בדרכים שונות, אם בחוגי סיירות או במסגרות פרטיות, הוא חרש כל שביל וגבעה לאורכה ולרוחבה של הארץ שבה נולד.

מוישל'ה הצטיין בתחומי ספורט שונים. מעל הכל אהב ספורט אתגרי. טיפוס קירות ומצוקים, יחד עם משחקי כדורסל, היו מנת חלקו בכל רגע פנוי. יחד עם זאת השקיע שעות רבות בלימודי מדע וטכנולוגיה, והיה אשף מחשבים.

מוישל'ה היה ידוע בשאיפותיו להצליח בכל. באוצר המלים שלו לא היה קיים המושג "לא יכול". המסירות, הדבקות במטרה, השאיפה לצדק והעזרה לזולת היו נר לרגליו.

יחף, בגופייה ומכנסיים קצרים בקיץ ובחורף, ניצל ונהנה מכל רגע בחייו הקצרים. מוקף חברים טובים, היה תמיד הכוח המניע לפעול.

מוישל'ה היה בחור צעיר שהחיוך לא מש מפניו ותמיד אמר: "נולדתי להיות מאושר".

בחודש ינואר 1999 התגייס מוישל'ה לצה"ל. הוא התנדב לקורס טיס, אך לא מצא שם את מקומו ועבר לחיל ההנדסה הקרבית. למרות שלא ראה את ייעודו בצבא, יצא מוישל'ה לקורס קצינים. בנובמבר 2000 סיים את הקורס והיה למפקד מחלקה.

מוישל'ה עשה את שירותו על הצד הטוב ביותר. בתפקידו כמפקד דאג לחייליו כאב צעיר לבניו, והם החזירו לו בהערצה עצומה.

ביום ח' באדר תשס"ב (19.2.2002) נפל מוישל'ה בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה. מוישל'ה הוצב עם חייליו במחסום עין-עריק. בלילה תקפו מחבלים את המחסום, ומהירי נהרגו שישה מהחיילים, ביניהם מוישל'ה.

בן עשרים ושתיים היה מוישל'ה בנופלו. לאחר מותו הועלה לדרגת סרן. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בסגולה, פתח תקווה. הותיר אחריו הורים, אח ואחות.להנצחת זכרו, נערכת בכל שנה, אזכרה בבית ספר "אחד העם" בפתח תקוה, בה מתקיימת בין היתר חלוקת מלגות וטורניר כדורסל.

הוריו הקימו לזכרו מרכז הספורט בכפר הנופש לחיילים באשקלון.

הוקם אתר אינטרנט שכתובתו: www.moish.co.il.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה