תפריט נגישות

סמל אייל נוי ז"ל

אייל נוי
בן 20 בנפלו
בן רחל ואליהו
נולד בפתח תקוה
בי"ט באדר א' תשכ"ב, 22/2/1962
התגורר בפתח תקוה
התגייס ב-14.1.1981
שרת בחטיבת הצנחנים, ביסלמ"ח
יחידה: גד' 890, גד' 450
נפל בקרב
בט"ו בסיון תשמ"ב, 6/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: פתח תקוה - סגולה
חלקה: 3, שורה: 3, קבר: 17.
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

אייל בן רחל ואליהו, נולד בפתח תקוה ביום י"ט באדר א' תשכ"ב (22.2.1962). למד בבית הספר היסודי "עין גנים" וסיים את לימודיו בבית הספר לקציני ים בעכו. היה חניך בתנועת מחנות העולים. אהב מאד ספורט ריצה, שחיה ושיט סירות. אהב תיאטרון, מוסיקה ונגינה בגיטרה.

התגייס לצה"ל ביום 14.1.1981 ושירת בחיל הצנחנים. לאחר שעבר אימוני טירונות, הוא השלים קורס קשרי חי"ר. אייל נשלח לקורס מ"כים, אך במהלך הקורס פרצה מלחמת שלום הגליל, ויחידתו עלתה לחזית בלבנון. הוא לחם בחוד המוביל בגיזרה המערבית, כקשר של מפקד פלוגתו. במהלך הקרבות נסע אייל זקוף קומה על נגמ"ש, כדי לעקוב אחרי המתרחש סביבו.

ביום הראשון למלחמה, ט"ו בסיון תשמ"ב (6.6.1982), הגיעה יחידתו למבואות צור. צרור יריות שפגע בו שם קץ לחייו. הנגמ"ש עלה באש וגופתו של אייל נעדרה ימים אחדים, עד שנמצאה וזוהתה.

אייל הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין בפתח תקוה ביום כ"ג בסיון תשמ"ב (14.6.1982).

אחרי שנפל הועלה לדרגת רב"ט.

אייל השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

בן 20 בנפלו.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "אייל נתן את חייו למען מולדתו. הוא היה חייל מצטיין ובעל פוטנציאל אישי גבוה מאוד. היה חביב על חבריו".

מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "הנכם שייכים למשפחת הצנחנים המפוארת, שהקריבה קורבנות רבים על מזבח ביטחון העם והמדינה. חיילי בית הספר הארצי למ"כים ומפקדיו ימשיכו ללכת בדרך ההתנדבות, האומץ וההקרבה, כדי לבצר את ביטחון העם".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה