תפריט נגישות

סמ"ר אבשלום מחפוד ז"ל

אבשלום מחפוד
בן 38 בנפלו
בן סעדה ושמואל
נולד בפרוד
בי"ב בשבט תשי"ב, 8/2/1952
התגייס ב-8.2.1970
שרת בחטיבת גולני, חטיבה 5
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט באלול תש"נ, 9/9/1990
מקום נפילה: בוקעתא
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: פתח תקוה - סגולה
הותיר: אשה, שני בנים, הורים, ארבעה אחים

קורות חיים

בן סעדה ושמואל. נולד ביום י"ב בשבט תשי"ב (8.2.1952) בגליל להורים יוצאי תימן. הבן השלישי למשפחה מרובת ילדים. בהיותו פעוט בן כמה חודשים עברה המשפחה להתגורר בפתח תקווה. אבשלום למד והתחנך בבית-הספר היסודי 'החנוך העצמאי' בפתח תקווה, בישיבת 'תפארת ציון' בבני ברק ובישיבת 'אור-ישראל' בפתח תקווה.

בתחילת חודש פברואר 1970 גויס אבשלום לשירות חובה בצה"ל והוצב בחיל הרגלים, בחטיבת גולני. אבשלום סיים את מסלול הטירונות הארוך והקשה ונשלח לשרת כלוחם בגדוד. הוא יצא לקורס נהגי משאיות והרחיב הכשרתו כלוחם בקורס נהגי זחל"ם ונגמ"ש. אבשלום קיבל דרגת רב"ט והוצב לשרת כנהג לוחם בבסיס הטירונים של חטיבת גולני. הוא היה נהג מעולה, אחראי, מסור לתפקידו ונכון למלא כל משימה. בשנת 1973 שוחרר אבשלום מהשירות הסדיר.

בשנת 1975 הקים את משפחתו. הוא נישא לישראלה והם הרחיבו משפחתם עם הולדת הבנים - שחר ואיל. אבשלום היה איש משפחה למופת. היה מסור לרעיתו והקפיד בחינוך הילדים. הוא אהב לטייל בארץ והנחיל לילדיו את האהבה לטבע, לצומח ולארץ-ישראל. לדברי אחיו, היה אבשלום הדמות המרכזית במשפחה. "היהלום שבכתר", כתבה אחותו. הוא נהג לתמוך בקשישים ובמעוטי-יכולת. תמיד צנוע וענו. מקובל ואהוב במקום עבודתו, במלטשת היהלומים. בחודש אוגוסט 1990 נקרא אבשלום לשירות מלואים פעיל ויצא עם יחידתו לרמת הגולן. הוא אהב את תקופות שירותו במלואים. אבשלום שירת ביחידה קרבית ולמרות גילו המתקדם סירב לעבור ליחידה עורפית. במשך שנות שירותו במלואים הועלה אבשלום מדרגת סמל לדרגת סמ"ר.

ביום י"ט באלול תש"ן (9.9.1990) נפל אבשלום בעת מילוי תפקידו ברמת הגולן. הוא הוזעק עם רכבו לחלץ רועה דרוזי שנכנס עם עדרו לשדה מוקשים. הג'יפ שבו נסע עלה על מוקש, ואבשלום נהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בפתח תקווה, הותיר אחריו רעיה - ישראלה, שני בנים - שחר ואייל, הורים, ארבעה אחים - יהודה, אברהם, מוטי, ונחמן וחמש אחיות - דליה, יפה, חבצלת, מרי ויוכי.

מפקדו של אבשלום נפרד ממנו באומרו: "שבע-עשרה שנים שירתת ביחידת המילואים כלוחם מן השורה וכנהג. השתתפת במלחמות ישראל: יום-הכיפורים, מלחמת-ההתשה ומבצע שלום-הגליל. תמיד שלו, רגוע, עם נכונות לעזור לכולם. ידעת שאנו מגינים על הורינו, נשינו וילדינו ואנו עלולים לשלם מחיר-דמים. מעולם לא התלוננת, לא הרמת קול, לא סירבת לביצוע משימה כלשהי. חיילים כמוך מהווים את עמוד השדרה ליחידה. דרכך והתנהגותך יהוו דוגמה לחיילי הגדוד ומפקדיו".

בני המשפחה הנציחו שמו בספר תורה שכתב אביו לזכרו ובספרייה שתרמה אלמנתו לבית-הכנסת.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה