תפריט נגישות

רס"ר זאב בראומן ז"ל

זאב בראומן
בן 37 בנפלו
בן חיה ויהודה
נולד בקפריסין
בכ"ו באייר תש"ח, 3/7/1948
התגייס ב-יוני 1967
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת תחזוקה
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ' בטבת תשמ"ה, 13/1/1985
מקום קבורה: פתח תקוה
הותיר: רעיה, שתי בנות, בן ואב

קורות חיים

זאב בראומן בן חיה ויהודה. נולד ביום כ"ה באייר תש"ח (3.6.1948) במחנה המעצר למעפילים, שהקימו הבריטים בקפריסין, שהקימו הבריטים בקפריסין. הוריו, משארית הפליטה באירופה, הגיעו באוניית מעפילים לחופי הארץ, האונייה נתפסה והמעפילים הועברו למחנה המעצר. בתקופת מעצרם של ההורים נולד בנם, זאב.

בשנת 1948, אחרי שהחליטה עצרת האומות המאוחדות על הקמת מדינת היהודים, הגיעה המשפחה לארץ והשתקעה באיזור נס-ציונה. זאב למד בבית-ספר היסודי "ממלכתי ג'" במקום מגוריו. לאחר מכן, הוא המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון האיזורי, במגמה ביולוגית.

בגיל 17, לפני מועד גיוסו לצה"ל, פנה זאב ללשכת הגיוס וביקש להקדים את גיוסו ולהכשירו לשרת בחיל המודיעין. נושא המודיעין שבה את ליבו, והוא הרבה להגות בצופנים ובפענוח קודים. בדמיונו, ראה זאב את עצמו מצליח להגשים את חלומותיו על שירותי-סתר במודיעין. אבל בקשתו לא נענתה.

זאב גוייס ביוני 1967, ימים מספר אחרי מלחמת ששת הימים. עבר אימוני טירונות, והוצב ביחידת טכנאי חימוש בחיל-האוויר. הוא השתלם בקורסים מקצועיים אחדים, הצליח בהם ובפברואר 1968 הועלה לדרגת רב"ט. כעבור שנה הועלה זאב לקורס טכנאים מוסמכים ב"אורט", במגמת תעשייה וניהול, השלים את הקורס בהצלחה והתקדם בסולם הדרגות והתפקידים. חוות-הדעת של מפקדיו עליו הייתה: "הוא בעל כושר הדרכה וארגון, אחראי ומסור לתפקידו, מבצע משימותיו לשביעות רצון הממונים עליו".

במהלך שירותו כתב זאב בעלון בסיסו "פלמחון", ואף ערך את העלון. את כל כשרונו ומרצו השקיע בשירותו, לא רק בתפקידיו המקצועיים, אלא גם במשימות, שבהן היה יכול לבטא את הכישרון היוצר שבו.

בפברואר 1971 זאב נשא אישה, ובנה ביתו בפתח-תקוה. הוא המשיך ללמוד ולהתקדם במקצועו, ומפקדיו ציינו אותו כ"בעל פטנציאל מקצועי ופיקודי טוב מאוד, ראוי להמשך קידום". ביוני 1976, הוא הועלה לדרגת רס"ר ואף היה מועמד לקורס קצינים.

ביום כ' בטבת תשמ"ה (13.1.1985) בעת שנהג ברכב חשמלי קטן בתוך הבסיס, התנגש רכבו באוטובוס אזרחי. בתאונה נהרג זאב והוא בן 36 שנים. הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בפתח-תקוה. הוא השאיר אחריו רעיה, שתי בנות, בן ואב. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "זאב, שהחל דרכו בחיל האוויר לפני כ-18 שנים, היה מוכר לכולנו כאדם חברותי ובעל מרץ. הכרתיו אישית בשנתיים האחרונות, ולמדתי להעריך את פעלו ומעשיו בעבודתו היומיומית. הוא הביא לשינויים ולשיפורים מהותיים, ותרם ליחידה רבות בתחומי החברה והתרבות".

למד בבית ספר יסודי ובתיכון עיוני בנס ציונה. המשיך את לימודיו בבית-הספר הטכני של חיל האויר והשתלם בבית הספר המקצועי "אורט" לטכנאים בתל-אביב. הוסמך כטכנאי ייצור. היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד ופעיל בגדנ"ע. התברך בכשרונותיו בתחומי הציור, הגרפיקה והכתיבה. היה מתנדב פעיל במועדון מופת בפתח-תקוה. אהב לטייל ברחבי הארץ. התגייס לצה"ל ביוני 1967 ושרת בחיל-האויר בדרגת רס"ר. השתתף במלחמת "ששת הימים", "יום הכיפורים" ו"שלום הגליל". היה מסור מאד למשפחתו ולמקום עבודתו. ניחן בכושר מנהיגות והירבה לבוא לעזרת הזולת. נפל בשעת מילוי תפקידו בבסיס חיל-האוויר ביום כ' בטבת תשמ"ה, 13.1.1985. השאיר אחריו רעיה, שתי בנות, בן ואב. הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין בפתח - תקוה. בן 37 בנפלו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה