תפריט נגישות

סג"מ ברוך מנור ז"ל

ברוך מנור
בן 22 בנפלו
בן צילה וזאב
נולד בחיפה
בי' בניסן תשי"א, 16/4/1951
התגורר בקרית מוצקין
התגייס ב-23.3.1969
שרת בחיל האויר
יחידה: י"ב 555
נפל בקרב
בט"ז בתשרי תשל"ד, 12/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: חיפה
הותיר: אשה והורים

קורות חיים

ברוך, בנם יחידם של צילה וזאב, נולד ביום י' בניסן תשי"א 16.4.51 בחיפה.

את לימודיו היסודיים עשה בביה"ס "דרור" שבקרית אליעזר, המשיך שנתיים בבית הספר התיכון מקצועי בקרית שפרינצק ואח"כ נכנס כחניך לביה"ס הטכני של חיל האוויר.

בתקופת נערותו הרבה ברוך לעסוק בספורט, וזכה בפרסים רבים ביחוד בענפי הריצה השונים, הוא היה חבר בתנועת הנוער ובמסגרת הגדנ"ע נבחר להשתתף במסע שחזור דרכם של משחררי צפת.

כמו כן היה חבר בחוג ללימוד מפרסיות.

עיקר כישרונותיו היו דווקא במקצועות ההומניים, למרות שבהמשך דרכו בחר מקצוע בתחום הריאלי. הוא אהב מאוד הסטוריה, וזיכרונו המצוין סייע לו בכך. כחניך ביה"ס הטכני זכה בתעודת הצטיינות במחלקתו.

בשנת 1970 החליט ברוך ללמוד לבחינות בגרות, שעדיין לא עמד בהן, כדי שיוכל להמשיך בלימודים הגבוהים.

ברוך גויס לצה"ל במרץ 1969 והוצב בח"א. בתקופת שירותו עבר קורס חשמל-מערכות מטוס, קורס שיטות אחזקת תעופה, קורס עקרונות אלקטרוניקה וקורס מפעילים.

משהגיע שחרורו משרות חובה, בספטמבר 1971, התנדב לשרות בצבא קבע ונשאר שם עד יום מותו. במסגרת שירותו הציע מספר הצעות ייעול חשובות לחייל וגם ביצע אותן, ביניהן פיתוח מערכת שנועדה להקל על התלמידים את הלימוד בכיתה, לחסוך שעות רבות של לימוד. כמדריך שקד על מלאכתו והקדיש הרבה מזמנו ומרצונו.

בכל המבחנים שנערכו בבסיס זכה בציונים גבוהים. מפקדים רצו לטפחו לצורך קידום בעתיד, והוא היה אחד היחידים שהיה זכאי לענידת סמל מקצוע מוזהב.

בשנת 1972 נשא ברוך לאישה את נילי חברתו, והזוג הצעיר בנה ביתו בקרית מוצקין ליד חיפה הוא החליט להיות איש חינוך ולזנוח את האלקטרוניקה ומשום כך התקבל לקורס קצינים.

בקשתו אושרה, וזמן קצר לפני שפרצה המלחמה הצטרף לקורס. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים, שב ליחידת האם שלו בתפקיד חשמלאי מערכות מטוסים. ביום ט"ז תשרי נפגע בהתרסקות מסוק ונפל.

הוא הובא למנוחות עולמים בבית העלמין בחיפה. השאיר אחריו אישה, אם ואב.

לאחר נופלו הועלה לדרגת סג"מ.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה