תפריט נגישות

סמ"ר אבי שפר ז"ל

אבי שפר
בן 21 בנפלו
בן איבון ומאיר
נולד בפתח תקוה
בכ"ב בתשרי תשכ"ב, 2/10/1961
התגורר בפתח תקוה
התגייס ב-אוקטובר 1979
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 211, גד' 126
נפל בקרב
בט"ז בסיון תשמ"ב, 7/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צידון
באזור לבנון
מקום קבורה: פתח תקוה - סגולה

קורות חיים

אבי, בן איבון ומאיר, נולד ביום שמחת תורה, כ"ב בתשרי תשכ"ב (2.10.1961) בפתח-תקוה. אבי החל ללמוד בבית-הספר היסודי "הס", וסיים את מגמת האלקטרוניקה בבית-הספר המקצועי "עמל" - שניהם בפתח-תקוה. אף שלא היה תלמיד מזהיר, את תעודת הגמר שלו מעטרים ציונים טובים למדי. בכיתה ד' הצטרף לתנועת "הצופים", תחילה כחניך, אחר-כך כמדריך, ולבסוף מונה כראש גדוד שבט "הראשוניים". אבי היה צבר אמיתי; שקט ובוטח בעצמו מחד גיסא, צנוע וביישן במידת מה, מאידך גיסא. הוא הרבה לשוטט ולטייל בארץ במסגרת זו או אחרת, וגם לבדו בחברת מימייה ותרמיל על השכם. עוד לפני שמלאו לו 16 שנים, החליט אבי לעלות לרגל לירושלים ועשה זאת ברגל. אבי גוייס לצה"ל, במחצית אוקטובר 1979. עקב נתוניו האישיים הוא הוצב תחילה לקורס טיס בחיל האוויר, אך כעבור כמה חודשים, כשפרש, התנדב בחיל השריון. הוא סיים בהצלחה קורס מפקדי טנקים וקורס מש"קי טנקים. היה מט"ק ומש"ק מצטיין והומלץ על-ידי מפקדיו - שהגדירוהו כ"מקצוען" - לצאת לקורס קצינים. אבי היה מבין הראשונים ממפקדי הטנקים, שקיבלו לידיהם את טנק "המרכבה".

הוא היה אופטימיסט מטבעו, וכלל לא דאג. "אני כמו חתול", נהג לומר, "היכן שיזרקו אותי, אני תמיד אפול על הרגלים". גם בעת שירותו, לא זנח אבי את תחביבו - הטיול בארץ. הוא הכיר את סלעי ואדי קלט ואת צוקי מדבר יהודה, כהכר איש את החפצים שעל שולחנו. ביום ט"ז בסיון תשמ"ב (7.6.1982), נפל סמל-ראשון אבי בקרב בלבנון במלחמת "שלום הגליל" והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

בן 21 בנפלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב עליו מפקדו: "אבי היה מט"ק טוב שהלך והשתפר, מאחר שתמיד היה במצב ובנכונות ללמוד עוד ועוד. כמט"ק היה אחראי ומסור לחייליו וכך גם מצא את מותו - בהגנה על חייו של הטען".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה